Sztuczna inteligencja siłą napędową przyszłych działań inwestycyjnych

Technologie wspomagane przez AI (Artificial Intelligence) już od dawna zmieniają sposób w jaki się komunikujemy, jak pracujemy, gramy, robimy zakupy i dbamy o nasze zdrowie. Dla firm sztuczna inteligencja stała się absolutnym imperatywem tworzenia i utrzymania przewagi konkurencyjnej. Sztuczna inteligencja to także kluczowy element inwestycyjny firm zorientowanych na przyszłość.

I chociaż inteligencja maszynowa istnieje od pięćdziesiątych lat, ostatnio osiągnęła kolejny punkt tj. przeszła od fazy eksperymentalnej do praktycznego, komercyjnego zastosowania.

AI, dlaczego właśnie teraz?

Urządzenia takie jak np. wirtualni asystenci - Siri i Alexa, autonomiczne samochody, inteligentne czujniki i urządzenia, sklepy bez kasy sprawiły, że sztuczna inteligencja stała się częścią naszego codziennego życia. Ponieważ zasięg sztucznej inteligencji stale rośnie i rozszerza się w ogromnym tempie, wzrasta liczba firm skupionych wokół nowych aplikacji, zakłócają tym samym dotychczasowy porządek w branżach, z którą się styka. Według ostatnich badań Bank of America Merrill Lynch wykorzystanie przez rynek AI rozszerza się w handlu detalicznym, cyberbezpieczeństwie i innych branżach i jest to kolejny ewolucyjny krok po komputerach PC i Internecie.

CZYTAJ DALEJ